Jdi na obsah Jdi na menu

PŘÍPRAVNÉ PRÁCE-KONZULTACE

Systémové desky ANO či NE ??

Přípravné práce svépomocí?

Konzultace na místě zdarma !!

více o přípravě pro anhydrit podrobnosti

......celý příspěvek

 

Systémové desky versus podlahové topení

Systémové desky pro podlahové topení jsou dnes již minulostí. Ve skutečnosti jde o předraženou izolaci a pouhé zbytečné vytahování peněz z kapsy stavebníka. Pokud je použita systémová deska, pak je topenář nucen vést trubku pouze v předem připravené drážce a nikoli  tudy, kudy to stavba vyžaduje.

Nejlepším řešením je pokládka trubky pro podlahové topení přímo na odrazovou folii. Speciální bublinková folie (PROFI REFLEX 3000) zajistí ideální podklad pro podlahové topení. Trubky je možno vést přesně tam, kde to stavba vyžaduje. Nevznikají studená místa, slouží k rovnoměrnému rozvrstvení tepla, dochází rychlejšímu náběhu teplot, výborně izoluje a přináší podstatné úspory nákladů.

____________________________________________________________________

Co lze pro anhydritové podlahy připravit svépomocí?

Pokládka desek tepelné izolace, pokládka separační folie a dilatačních pásů …. To jsou činnosti, které můžete zvládnout vlastními silami a svépomocí.

Jak na to?

 

1. Tepelná izolace se pokládá na sraz, nejlépe ve dvou vrstvách, s tím že se pracovní spáry desek musí překrývat. Zamezíme tím vzniku tepelných mostů.
Jednotlivé desky pokládáme na vazbu. Veškeré inženýrské sítě vkládáme zásadně do první vrstvy tepelné izolace. Větší mezery vyplníme zásypovým materiálem.

Vlastní podlahová deska musí být vždy dilatována ve styku s ostatními konstrukcemi. Montáž druhé vrstvy tepelné izolace provádíme tak, aby horní část izolace byla řádně dotlačena na spodní část diatačního pásu. Obdobným způsobem pokračujeme až do úplného dokončení pokládky tepelné izolace.

2. Dilatační pás - prvky, které prostupují tepelnou izolací je nutné pečlivě utěsnit dilatačním pásem a folii dilatačního pásu slepit s podkladem. V rozích místnosti si zafixujeme folii dilatačního pásu pomocí lepící pásky.

3. V toto technologickém kroku provedeme položení separační folie.Separační folii položíme tak, aby její kraje byly min. 3 cm od kraje stěny. Tento kraj slepíme s folií dilatačního pásu. Při lepení dbáme na to, aby folie dilatačního pásu nebyla po slepení napnutá.

Jednotlivé pásy separační folie v ploše překryjeme o 10 cm a také přelepíme.

Takto je plocha Připravena k montáži podlahového topení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář